"Enter"a basıp içeriğe geçin

18 yaş altında nasıl hat alırım?

Merhaba Rehberator okurları. Bu yazımızda sizlere 18 yaş altında nasıl hat alırım sorunuza cevap vereceğiz. Öncelikle işlem yapabilmek için bazı şartları taşımanız gerekiyor. Bununla birlikte hattın yasal sahibi siz oluyorsunuz. Ancak bazı farklı durumlar söz konusu olabiliyor. Buna örnek olarak en az 15 yaşında olmanız gerekmesi ilk faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden bu yazıyı okuyan olursa KKTC Turkcell, KKTC Vodafone gibi bayiilerden bilgi almanızı rica ederiz.

Unutmadan: Kıvanç sizler için EXXEN hakkındaki fikirlerini aktardı. Okumak için aşağıdaki yazıya tıklayın.

Nelere dikkat etmeliyiz?

İşleme başlamadan önce çalışmak istediğiniz operatörü tercih etmeniz gerekiyor. Tercihinizin ardından anne/babanız ile birlikte en yakın Noter’e gitmeniz gerekecek. Noter içerisinde GSM hattı alacağınızı ve muvafakatname belgesi istediğinizi beyan etmeniz gerekiyor. Anne/babanızla birlikte işlemleri tamamlayıp belge ücretini de ödedikten sonra hat alacağınız operatörün en yakın şubesine başvuru yapmanız gerekiyor. Yine anne/babanızla beraber gitmeniz gerekecektir.

İlgili GSM şirketinin yetkili bayisine hat almak istediğinizi ve 18 yaş altında olduğunuzu beyan etmeniz gerekecektir. Bazı bayiler bilgi sahibi olmayabilirler. Onlara muvafakatname ile birlikte hat almak istediğinizi belirterek bilgi verin.

Bu konuda Turkcell’in resmi rehberini sizler için alıntıladık:

Yaşım 18’den küçük, nasıl hat alabilirim?

​Yeni hat alırken gereken tüm evraklarla birlikte; adınıza faturalı hat almak istiyorsanız noterden alınmış muvafakatname, anne veya babanızın kimliği ile beraber başvurmanız gerekmektedir. Eğer Hazır Kart almak isterseniz; Hazır Kart muvafakatname formu ve anne veya babanızın kimliği gerekmektedir. Muvafakatname​nin asl​ı olmalıdır.​

Ancak faturalı hat alsanız dahi bazı olumsuzluklar yer alıyor. 18 yaşından küçük olmanız nedeniyle Millî Piyango İdaresi’nin düzenlemeleri nedeniyle çekilişlere katılıp ödül kazansanız dahi alamazsınız. Yine aynı şekilde operatörlerden tarifenize ek cihaz alma işlemi yapamazsınız. Numara taşıma ya da faturalı/faturasız arası geçişlerde de yine velinizle işlem yapabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir