"Enter"a basıp içeriğe geçin

Emekli bayram ikramiye ödeme günü belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklanan erken ikramiye ödemelerinin günü belli oldu! Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 4A (SSK), 4B (BAĞ-KUR) ve 4C (Emekli Sandığı/Kamu) sigortalılık kollarından emekli olmuş/olmaya aday bütün aylık sahiplerine Ramazan ve Kurban bayramlarında 1.000-TL ikramiye ödüyordu. Bu seneyle birlikte 1.100-TL’ye çıkartılan ikramiyelerin ödeme günleri kesinleşmiş oldu!

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ne önerge sunmadan direkt olarak Cumhurbaşkanı Kararı göndererek hem yeni zammı hem de ödeme emrini iletmiş oldu. Buna istinaden SGK sigorta kolunuza göre ikramiyeler şu tarih ve tutarda maaşınızı aldığınız bankaya veya PTT’den alıyorsanız PTT’ye yatırılacaktır:

Emekli bayram ikramiyesi ödeme günü ve tutarı!

4A (SSK) ödeme günü: 6 Mayıs 00.00: 1.100 TL
4B (BAĞ-KUR): 7 Mayıs 00.00: 1.100 TL
4C (Emekli Sandığı/Kamu): 7 Mayıs 00.00: 1.100 TL

İkramiyeler banka yoğunluğuna göre 00.00 ile – 12.00 arası yatmaktadır. Eğer gün içerisinde ödemeniz yatmadıysa aylığınızda bir sorun olabilir. Bağlı olduğunuz SGK birimini arayarak destek alabilirsiniz.

Kanunen emeklinin kişisel talebi olmadan emekli maaşlarına haciz konamaz, kesinti yapılamaz. Aynı şekilde bayram ikramiyelerini de diledikleri gibi çekebilirler. İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada ikramiyeyi çekebilmek için en yakın banka şubesine gidilebileceğini söyledi. Ancak unutmadan belirtelim: Örneğin maaşınızı Ziraat Bankası A şubesinden alıyorsanız gidip B şubesinden çekerseniz komisyon ödemeniz gerekecektir. Dolayısıyla ATM’leri kullanmanızı öneriyoruz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir