beIN CONNECT inceleme

Read Time:1 Minute, 23 Second

Herkese selamlar değerli rehberator.com okurları. Bugün sizlere bir Digiturk hizmeti olan beIN CONNECTuygulamasının incelemesini sunacağım. Şimdi biraz Digiturk’ten bahsedelim.

DIGITURK; 1 Ocak 1999 ayında Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulmuştur. Nisan 2000 yılında ise hizmet vermeye başlamıştır. Platform tarihinde pek çok değişikliğe gidilmiştir. 2000 yılında Işık TV isimli kanalı satın alarak ismini LİG TV olarak değiştirmiş ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile antlaşma sağlayarak yayın hakları ihâlesini almıştır. Günümüzde hâlâ Süper Lig ve TFF 1.Lig maçları Digiturk’ün bünyesindedir. 2013 yılında Çukurova Holding‘ten TMSF’ye devrolan Digiturk, 2016 yılında ise beIN MEDIA GROUP bünyesine geçmiştir. 2013 yılında kurulan Dilediğin Zaman Dilediğin Yerde platformu ile de online izleme imkânı getirilmiştir.

DIGITURK 2016 yılında deişikliğe gitmiştir

2016 yılının devamında ise köklü bir değişikliğe gidildi. Arap yatırımcılar tarafından satın alınan dijital platformun şu anda iki farklı tüzel kişi temsilcisi yer alıyor. Digital Platform Teknoloji Hizmetleri A.Ş. ve beIN TÜRK Yayıncılık A.Ş. Özel kanalların isimlerine de beIN ibaresi eklenmiştir. LİG TV, beIN SPORTS, film kanlları beIN MOVIES, belgesel kanalı beIN İz ve dizi kanalları beIN SERIES olmuştur.

Geçelim asıl konumuza özel içerikleri de bulunsa da bu içerikler benim ilgimi çekmemesinden dolayı izlemedim. Ama siz beğenebilirsiniz. Eğer alamayacak olsanız bile 30 gün ücretsiz izleme şansınız bulunuyor. Fakat bunun için kart bilgisi istemektedir. Uygulama içerisinde herkes tarafından çok sevilen klasik ve güzel içerikler bulunmaktadır. Ama keşke bir sürü MARVEL içeriği bulunsaymış Iron Man ve Avengers serisi dışında herhangi bir MARVEL içeriği ile karşılaşmadım. Ama diğer içeriklerin de hakkını yememek lazım bence. Boş vakit geçirebileceğiniz onlarca değerli içerik bulunuyor. Uygulama içerisinde TV yayını da yapılıyor. Bu benim pek işime yaramadı ama sizin işinize yarayabilir. Şayet Süper Lig maçlarını evinizde değilken bile ücretsiz izlemenizi sağlamaktadır.

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “beIN CONNECT inceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Grand Theft Auto: San Andreas (GTA:SA) inceleme
Next post Windows 10 kurulum rehberi