Steam oyun satın alma rehberi

Read Time:1 Minute, 29 Second

Steam; Valve Corporation tarafından 17 Eylül 2003 tarihinde TSİ (Türkiye saatiyle) sabaha karşı 5 sularında yayımlanan dijital oyun platformudur. İlk etapta Valve yapımlarını satmak ve aktive etmek amacıyla kurulmuş olup, sonrasında 2005 yılı itibariyle de perakendeciliğe açılmıştır. En çok sevilen yapımların satışını üstlenen Steam, şu sıralar Epic Games ile sıkı bir rekabet içindedir.

Windows 10 kurulum rehberi

Steam oyun satın alma işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle almak istediğiniz oyunu seçip sepete ekliyorsunuz. Sonra eğer arkadaşınıza hediye edeceksiniz “Hediye olarak satın al” diyorsunuz. Kendinize alacak iseniz de “Kendim için satın al” diyorsunuz.

Kendiniz için satın alacak iseniz Kendim için satın al, hediye olarak satın almayı düşünüyorsanız ise de Hediye olarak satın al diyerek ilerleyin. Akabinde karşınıza ödeme yöntemi eklemeniz için ekran açıldığını göreceksiniz.

Aşağıdaki gibi sayfada yer alacak bilgilerinizi eksiksiz doldurun, ileride hesabınızın çalınması durumunda çok işinize yarayacaktır. Akabinde gelecek ödemelerde kartınızın kayıt olmasını istemiyorsanız bir dahaki alışverişimin daha kolay olması için ödeme bilgimi kaydet kutucuğundaki tiki kaldırmanız yeterli.

Not: Türk bayrak logolu kısımlardaki VISA ve MasterCard ile alışveriş yaparsanız iade durumunda tutar Steam Cüzdana (kartınıza gelmeyecek maalesef), normal VISA ya da MasterCard veya American Express (AMEX) Garanti Bankası veriyor; yaparsanız da iadeniz geri gelecektir. Onun haricinde GPAY vasıtasıyla Türkiye İş Bankası, AKBANK, Yapı Kredi ve PTT Bank ile havale/EFT ödemesi yaparak da oyunu alabilirsiniz. EFT/Havale işleminde oyun hemen hesabınıza düşmemektedir. GPAY hesaplarına geçtikten sonra ödeme bildiriminizin olumlu sonuçlanmasına müteakip oyun erişilebilir olacaktır.

Devam Et dedikten sonra son bir ekran açılacak ve bilgilerinizi teyit etmenizin ardından tekrar yeşil kutucuğa tıklayarak satın alımı başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Not: Türk bayraklı VISA ya da MasterCard veya banka hesaplarını seçerseniz haricî ekran açılacak oradaki yönergeleri tamamladıktan sonra sipariş ekranına döneceksiniz. Son olarak mobil ödeme ile ödeme şu anda kapalı durumdadır, açılıp açılmayacağı ise gizemini korumaktadır.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Windows 10 kurulum rehberi
Next post Epic Games Store’da 420 TL’lik oyun bedava oldu!