Tivibu Go inceleme

Read Time:1 Minute, 16 Second

Herkese selamlar değerli rehberator.com okurları. Bugün sizlere Tivibu Go incelemesi yapacağım. Öncelikle Tivibu GO uygulamasını kullanıma sunan Türk Telekom İnternet (TTNET A.Ş.)’den bahsedelim…

TTNET nedir, Tivibu hizmeti nasıl doğmuş?

TTNET, 26 Nisan 2006 tarihinde kurulmuştur. Akabinde 14 Mayıs 2006 tarihinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’ndan lisans alarak faal duruma geçmiştir. 2016 yılına geldiğimizde ise Türk Telekomünikasyon A.Ş. (Türk Telekom), Avea ile TTNET’i tek çatı altında toplamıştır. Fakat her bir firmanın tüzel kişiliği korunmaya devam etmekte.

İnternet servis sağlayıcılığı ile birlikte; bilgisayar, telefon, tablet üzerinden dijital yayın hizmeti de sunmaktadır. Sonrasında IPTV teknolojisi ile yayınlarını televizyon ortamına taşımıştır. 2015 yılına geldiğimizde ise uydu ile yayın yapmaya başlamıştır.

Tivibu Go; film, tv ,dizi izleme platformudur. Tivibu ev üyesi (IP TV/uydu) kullanıcılar, Tek Şifre özelliği ile Tivibu Go Web/uygulamasına erişim sağlayabilirler. Ayrıca Tivibu’nun decoderi’ni almadan direkt dijital ortamdan da üye olunabilmektedir. Özelliklerinden bahsedecek olursak, şu sıralarda bazı ünlü serilere ücretsiz erişebiliyoruz. örnek verecek olursak, Harry Potter, Avengers ve Toy Story gibi seriler yer almaktadır. hatta onlarca Scooby-Doo serisinin filmi yer almaktadır.

Kendi deneyimlerimden bahsedecek olursam;  platformu 1-2 senedir kullanmaktayım. Bu 1-2 sene içerisinde bir sürü film izlemişimdir. Tivibu özel kanallarında pek dolaşmasam da çoğunlukla film izlemek için kullandığımı söyleyebilirim. Eğer sevdiğim filmleri söyleyecek olursak, (Bazı filmler şu anda yayından kaldırılmış olabilir/Kırmızı Halı klasöründe olabilir) Scooby-Doo serisi, Ant-man serisi, Avengers serisi, Recep İvedik ve Eyyvah Eyvah serileridir. Eğer tavsiye ediyorum mu? sorusuna cevap istiyorsanız, Evet ediyorum. Eğer futbol sever iseniz Tivibu Spor kanallarında maç izleyebilirsiniz.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Epic Games Store kullanmak için üç neden!
Next post Zula inceleme