Steam hesabı nasıl oluşturulur ?

Read Time:48 Second

18 yıllık süreçte hayatımıza renk katan dijital oyun platformu üzerinden nasıl hesap oluşturulacağı hakkında bilgiler vereceğiz. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti dışında yaşayan okurlarımızın kendi ülkelerini seçmesi gerektiğini ifade ederek başlayalım. Onunla birlikte üye olurken bilmeniz gereken ana faktör kullanıcı adınızın kilit bir detay olduğudur. Bu, üye olurken belirlenir ve değiştirilemez! Böylece hesap kurtarma gibi unsularda büyük bir kolaylık sağlayacaktır sizlere.

Öncelikle Steam ana sayfasına giriyorsunuz. Sonrasında sağ üstten giriş yap diyerek ilerleyebilirsiniz. Akabinde e-posta adresinizi giriyorsunuz ve onaylıyorsunuz. İkamet edileni ülkenizi (Yaşadığınız ülkeyi) seçiyorsunuz. Robot olmadığınız onaylayan anketi tamamlayarak işlemleri devam ettirin. Üyelik oluşturma sayfasına ulaşın”13 yaşındayım veya 13 yaşından büyüğüm, Steam Abonelik Sözleşmesi ve Valve Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.” adlı maddeleri kabul ediyorsunuz.

Devam et dedikten sonra hesabınıza gelen mail üzerinden doğrulama yapıyorsunuz. Bu doğrulamadan sonra minimum 8 haneli bir şifre oluşturuyor ve şifreyi onaylıyorsunuz. Eğer güçlü bir şifre kullanır iseniz hesabınızın çalınma ihtimal bir o kadar da düşecektir. Şifrenizi tamamladıktan sonra Steam hesabınız hazır. İyi oyunlar.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Steam oyun iadesi nasıl yapılır?
Next post Steam oyun yedeklemesi ve geri yüklemesi nasıl yapılır?