Facebook, Twitter, Instagram hesap oluşturma ve silme işlemleri!

Read Time:2 Minute, 41 Second

Instagram nasıl kayıt olunur

Bu kısımda nasıl bir Instagram hesabı açacağınızı göstereceğim. Öncelikle Instagram’ın sitesine veya uygulamasına giriyoruz. Sonrasında ekrana gelen kısımda e-posta veya telefon numaranızı giriyorsunuz. Sonrasında adınızı ve soyadınızı giriyorsunuz. Ardından istediğimiz herhangi bir kullanıcı adı ve kullanmak istediğimiz şifreyi yazıyoruz. Bu bilgileri girdikten sonra kaydol tuşuna basıyoruz. Sonrasında sizden bir telefon numarası istiyor ve bu numaraya SMS gönderiyor. Bu gelen SMS’e bakıp ekrana girdiğini takdirde hesabınız açılmış olacaktır. Instagram hesabı açma işlemi bu şekildeydi şimdi silme işlemine geçelim.

Bu kısımda, oluşturduğunuz Instagram hesabını nasıl sileceğinizi göstereceğim. Instagram’da oluşturduğunuz profile geliyorsunuz. Sonrasında aşağı kaydırıyor ve yardım butonuna tıklıyorsunuz. Sonrasında yardım merkezi adı verilen bir yere giriş yapıyorsunuz. Bu yerde hesabınızı yönetme butonuna tıklıyorsunuz. Ardından Hesabınızı silme butonuna tıklıyorsunuz. 3 seçenek sizi karşılıyor siz ortadaki Instagram hesabını nasıl silerim butonuna tıklıyorsunuz. Aşağı kaydırın ve mavi şekilde yazılmış hesabını sil sayfası adı verilen yere gidiyorsunuz. Bu ekranda hesabınızı neden sildiğinize dair bir neden giriyorsunuz ve şifrenizi giriyorsunuz. Şifrenizi girdikten sonra aşağıdaki (hesabınızın adı) hesabımı sil butonuna tıklıyorsunuz ve hesabınız siliyor.

Twitter nasıl kayıt olunur ve hesap silinir?

Öncellikle Twitter’in sitesine giriş yapın. Sağ üstte bulunan kaydol tuşuna basın. Kaydol tuşuna bastığımızda karşımıza bir takım bilgi talep ekranı geliyor; adınız ve Soyadınızı girin. Sonrasında telefon veya e-posta adresinizi girin. Ardından hesap içerisinde kullanmak istediğiniz şifreyi girin. Eğer gelişmiş seçeneklere tıklar iseniz Arkadaşlarınızın sizin telefon ve/veya e-posta adresiniz ile bulmasını istiyorsanız burayı işaretleyin. Kaydol tuşuna bastığınız zaman sizden telefon numaranızı istemektedir. Numaranızı girdiğinizde bir SMS kodu telefonunuza gelecektir. Sonrasında karşınıza gelen ekranda kimsenin kullanmadığı bir kullanıcı adı seçmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adınızı girdikten sonra sonraki tuşuna basın. Sonrasında neler ile ilgilendiğiniz hakkında sorular soracak. Bundan sonra size önerilen birkaç hesap sunuyor buradan beğendiğiniz hesapları takip ettikten sonra hesabınız hazır.

Şimdi ise Twitter hesabınızı nasıl sileceğinizi göstereceğim. Öncelikle ayarlar ve gizlilik kısmına giriş yapın. Sonrasında hesap kısmına girin. Aşağı bölümde hesabınızı devre dışı bırak adı verilmiş bir bölüme giriş yapın. Hesabınızın devre dışı bırakılacağı hakkında bazı bilgilendirmeler bulunuyor. Bu bilgilendirmeleri okumanızı tavsiye ederim. Eğer 30 gün içerisinde hesaba giriş yaparsanız hesabınız aktif hale gelir. Hesabı devre dışı bıraktıktan 30 gün sonra giriş yapar iseniz hesabını kapanmış olacaktır. Tekrar aşağıya inin ve devre dışı bırak yazan yere tıklayın. Şifrenizi onaylıyorsunuz ve emin olduktan sonra hesabınız devre dışı bırakılmış oluyor.

Facebook nasıl kayıt olunur ve hesap silinir?

Öncelikle Facebook’un sitesine giriş yapıyoruz. Sonrasında kayıt ol tuşuna basıyorsunuz. Karşımıza gelen ekrana adınızı ve soyadınız yazıyorsunuz. Cep telefonunuzu ve/veya e-posta adresinizi giriyorsunuz. Ardından Doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi giriyorsunuz. Cinsiyetinizi özel olarak da belirleyebilirsiniz ama adınız cinsiyetini apaçık belli ediyor. Bu bilgileri girdikten sonra robot olmadığınıza dair bir işlem yapıyorsunuz ve devam ediyorsunuz. Sonrasında e-posta ve/veya telefonunuza gönderilen 5 haneli kodu ekrana girin. Bu kodu girdikten sonra hesabınıza girmiş bulunmaktasınız.

Öncelikle Facebook üzerinden ayarlar bölümüne giriyoruz. Buraya girdikten sonra sol tarafta Facebook bilgilerin adlı bir sekme var oraya giriş yapın. Bu sekmeye gelince alttaki dondurma ve silme bölümüne tıklayın. Sonrasında hesabı kalıcı olarak silme seçeneğine tıklıyoruz. Bunu seçtikten sonra hesabı silme işlemine devam et butonuna tıklayın. Sonrasında hesabı sil butonuna tıklayın ve şifrenizi girin. Ardından devam edin butonuna tıklayın ve gelen uyarıya evet deyin. Twitter üzerindeki 30 gün kuralı Facebook üzerinde de işliyor. Hesabı sil butonuna tıkladığınızda hesabınız silinmiştir.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Turkcell fatura taksitlendirme nasıl yapılır?
Next post Hard disk sağlığına nasıl bakılır?