Steam oyun yedeklemesi ve geri yüklemesi nasıl yapılır?

Read Time:1 Minute, 2 Second

Herkese selamlar değerli rehberator.com okurları. Bugün sizlere Steam üzerinde nasıl oyun yedeklersiniz onu göstereceğim.

Öncelikle oyun yedekleme ne işe yarar bundan bahsedelim. Bilgisayarınıza format attığınızda veya yeni bir bilgisayara geçiş yaptığınız takdirde büyük ya da küçük boyutlu oyunlarınız silinecektir. Bu yedekle ve geri yükle yöntemi size zamandan tasarruf ettirecektir. Bu sayede hızlıca oyunlarınız kurabilir ve oynayabilirsiniz. Şimdi yedekleme işlemine geçelim.

Yedekleme nasıl yapılır ?

Sol üstteki Steam yazısına tıklıyoruz ve yedekle ve geri yükle diyoruz. Sonrasında karşımıza çıkan ekranda şu anda yüklü olan programları yedekle seçeneğine tıklıyoruz. Yedeklemek istediğiniz oyun(lar)useçiyorsunuz ve ileri butonuna tıklıyorsunuz. yedekleme yerinizi işaretliyorsunuz ve tekrar ilerliyorsunuz. Bu işlemde oyunu CD üzerinde mi DVD üzerine mi yoksa özel olarak mı yedekleyeceğiniz seçiyorsunuz. Özel olarak yedeklediğiniz takdirde oyunun ne kadar depolama alanı harcadığını yazıyorsunuz. sonrasında ileri diyorsunuz ve oyununuz yedekleniyor. sonrasında işlemi bitiriyorsunuz ve oyununuz yedeklenmiştir.

Yedeklenmiş oyun nasıl yüklenir?

Tekrardan sol üstteki Steam tuşuna basıyorsunuz ardından yedekle ve geri yükle diyorsunuz. Sonrasında yedekten geri yükle seçeneğine tıklıyorsunuz. Sonrasında oyununuzun konumunu seçiyorsunuz ve ilerliyorsunuz. Ardından Oyununuzun masaüstüne ikon oluşturmasını ve/veya Başlat menüsüne kısayol oluşturmasını istiyor musunuz bunu kararlaştırıp seçiyorsunuz. Sonrasında ileri diyorsunuz ve yedeklenmiş oyununuz bilgisayarınız içine kuruluyor.

Bu yazımızda “Steam oyun yedeklemesi ve geri yüklemesi nasıl yapılır?” bunu gösterdim. İyi oyunlar

Happy
Happy
50 %
Sad
Sad
50 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
100%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

One thought on “Steam oyun yedeklemesi ve geri yüklemesi nasıl yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Previous post Steam hesabı nasıl oluşturulur ?
Next post Netflix Geeked Week etkinlik tarihi belli oldu!